Parama Tapk savanoriu

Mūsų projektai

„Idėjos-padėjėjos“

Dešimtus metus vykstantis Jaunųjų maltiečių inicijuojamas konkursas „Idėjos padėjėjos“ skatina jaunus žmones būti socialiai atsakingais ir nieko nelaukiant pradėti daryti gerus darbus.

Pagrindinis konkurso tikslas yra mažų ir kartais neįtikėtinų idėjų, užgimusių jaunose Lietuvos moksleivių ar tiesiog draugų galvose, įgyvendinimas per savo pomėgius, kurie leidžia prisidėti prie MOPT ar Jaunųjų maltiečių rengiamų projektų.

Prie konkurso prisideda ir jį remia žinomi Lietuvos žmonės – nuolatiniai „Idėjų-padėjėjų” konkurso komisijos nariai Gabrielius Liaudanskas – Svaras bei aktorė Ilona Balsytė.

„Lurdo žvakių“ akcija

Lurdo žvakių akcija buvo pradėta 2009 m. ir tapo tradicine Maltos ordino pagalbos tarnybos ir Jaunųjų maltiečių organizuojama piligrimine kelione, kurios tikslas yra pasiekti Prancūzijoje stebuklais ir Šv. Mergelės Marijos apsireiškimais pagarsėjusį miestą – Lurdą.

Piligriminė kelionė vyksta balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Jos dalyviai neįgalieji bei jiems padedantys savanoriai, kurių misija yra nuvežti į Lurdą ten negalinčių nuvykti žmonių maldas.

Kelionei skirtos lėšos, padedančios padengti neįgaliųjų kelionę, yra renkamos visoje Lietuvoje. Prie šalies bažnyčių savanoriaujantys Jaunieji maltiečiai kviečia aukoti piligriminei kelionei, dovanoja Lurdo žvakutes ir ragina tikinčiuosius užrašyti savo slaptas maldas ir intencijas, kurios  kartu su piligrimais keliauja į Lurdą ir yra sudeginamos šventoje grotoje.

Mokymų komanda

Lietuvos Jaunųjų maltiečių mokymų komanda (toliau – JM MK) – tai 11-os jaunų žmonių būrys, kurių pagrindinis tikslas yra stiprinti Jaunųjų maltiečių veiklą ir organizacijos vienybę. JM MK veda neformaliu ugdymu paremtus mokymus bei dalinasi patirtimi su Jaunųjų maltiečių savanoriais ir grupių vadovais visoje Lietuvoje. Trečius metus veikianti Jaunųjų maltiečių mokymų komanda veda mokymus įvairiomis temomis: komandos formavimas, bendradarbiavimo stiprinimas, konfliktų sprendimas, projektų rašymas, naujų veiklų kūrimas, lėšų ir rėmėjų pritraukimas, kompetencijos kėlimas socialinėje veikloje ir kt.

Pirmoji pagalba

„Jaunieji mokyklos paramedikai”. Svarbiausias projekto „Jaunieji mokyklos paramedikai” tikslas – tai mokinių pirmosios pagalbos mokymasis. Nelaimingų atsitikimų mokykloje metu „Jaunieji mokyklos paramedikai“ gali suteikti kompetentingą pirmąją pagalbą, kadangi jie reguliariai dalyvauja mokymuose ir kursuose. Be to dalyvaujant šioje veikloje ugdomas pasitikėjimo savimi jausmas, atsakingumas, taip pat pilietiškumas bei bendruomeniškumas. Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialistais vykdo bazinius pirmosios pagalbos mokymus moksleiviams. Išklausius teorinę ir atlikus praktinę mokymų programos dalis bei išlaikę teorijos ir praktikos patikras moksleivis gauna „Jaunojo mokyklos paramediko“ pažymėjimą bei kitą reikalingą įrangą.

Kitos iniciatyvos: Jaunieji savanoriai dalyvauja ir teikia pirmąją pagalbą festivaliuose, miesto šventėse ir kituose dideliuose žmonių sambūriuose. 2015 m. savanorių komandos dalyvavo „Galapagų” ir „Meska” festivaliuose, taip pat pasirodė  Klaipėdos Jūros šventėje. 2016 m. Jaunieji maltiečiai tęsė dalyvavimus festivaliuose ir vyko į „Bliuzo naktis“, „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą“, „Roko naktis“ ir antrus metus dalyvavo „Galapaguose“ bei Klaipėdos Jūros šventėje.